Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 1
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (191) 2:20 Marcus Pinker SHUOC M21L 2:20 Marcus Pinker SHUOC M21L 2 (192) 1:21 Shane Ohly SYO M21L 3:44 Marcus Pinker SHUOC M21L 3 (119) 2:07 Nick Barrable SYO M21L 5:51 Marcus Pinker SHUOC M21L 4 (101) 5:50 Alastair Buckley SYO M21L 11:47 Marcus Pinker SHUOC M21L 5 (102) 1:33 Alastair Buckley SYO M21L 13:22 Alastair Buckley SYO M21L 6 (103) 1:52 Alastair Buckley SYO M21L 15:14 Alastair Buckley SYO M21L 7 (108) 1:46 Tim Britton WIM M21L 17:17 Alastair Buckley SYO M21L 8 (126) 3:33 Nick Barrable SYO M21L 21:39 Marcus Pinker SHUOC M21L 9 (106) 2:57 Rune Nygaard Monrad OUOC M21L 24:38 Rune Nygaard Monrad OUOC M21L 10 (104) 3:13 Marcus Pinker SHUOC M21L 28:12 Marcus Pinker SHUOC M21L 12 (186) 2:29 Marcus Pinker SHUOC M21L 30:41 Marcus Pinker SHUOC M21L 13 (180) 3:20 Marcus Pinker SHUOC M21L 34:01 Marcus Pinker SHUOC M21L 14 (112) 5:00 Marcus Pinker SHUOC M21L 39:01 Marcus Pinker SHUOC M21L 15 (113) 0:45 Shane Ohly SYO M21L 39:52 Marcus Pinker SHUOC M21L 16 (138) 1:46 Nick Barrable SYO M21L 41:50 Marcus Pinker SHUOC M21L 17 (115) 6:04 Nick Barrable SYO M21L 48:03 Marcus Pinker SHUOC M21L 18 (129) 5:33 Neil Northrop SYO M21L 53:46 Marcus Pinker SHUOC M21L 19 (168) 2:40 Neil Northrop SYO M21L 56:27 Marcus Pinker SHUOC M21L 20 (128) 3:01 Nick Barrable SYO M21L 59:32 Marcus Pinker SHUOC M21L 21 (118) 1:09 Marcus Pinker SHUOC M21L 60:41 Marcus Pinker SHUOC M21L 22 (143) 1:21 Ben Stevens CUOC M21L 62:26 Marcus Pinker SHUOC M21L 23 (121) 2:33 Nick Barrable SYO M21L 65:06 Marcus Pinker SHUOC M21L 24 (123) 1:30 Nick Barrable SYO M21L 66:38 Marcus Pinker SHUOC M21L Finish 2:14 Dave Schorah SHUOC M21L 69:00 Marcus Pinker SHUOC M21L 65:57 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 2
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (193) 1:30 Martin Ward SPOOK M35L 1:30 Martin Ward SPOOK M35L 2 (114) 1:39 Alex Bedwell UDOC M20L 3:13 Martin Ward SPOOK M35L 3 (119) 3:35 Clive Hallett BOK M40L 7:04 Clive Hallett BOK M40L 4 (122) 5:50 Martin Ward SPOOK M35L 12:57 Martin Ward SPOOK M35L 5 (125) 2:37 Martin Ward SPOOK M35L 15:34 Martin Ward SPOOK M35L 6 (109) 5:31 Richard Dearden HOC M35L 21:32 Clive Hallett BOK M40L 7 (130) 2:10 Clive Hallett BOK M40L 23:42 Clive Hallett BOK M40L 8 (106) 1:55 Clive Hallett BOK M40L 25:37 Clive Hallett BOK M40L 9 (104) 4:00 Clive Hallett BOK M40L 29:37 Clive Hallett BOK M40L 11 (186) 2:55 Andrew Jackson DVO M40L 33:07 Clive Hallett BOK M40L 12 (112) 7:31 Clive Hallett BOK M40L 40:38 Clive Hallett BOK M40L 13 (137) 1:10 Clive Hallett BOK M40L 41:48 Clive Hallett BOK M40L 14 (138) 2:20 Clive Hallett BOK M40L 44:08 Clive Hallett BOK M40L 15 (132) 7:21 Clive Hallett BOK M40L 51:29 Clive Hallett BOK M40L 16 (129) 5:06 Clive Hallett BOK M40L 56:35 Clive Hallett BOK M40L 17 (177) 1:13 Clive Hallett BOK M40L 57:48 Clive Hallett BOK M40L 18 (121) 2:43 Clive Hallett BOK M40L 60:31 Clive Hallett BOK M40L 19 (123) 1:37 Clive Hallett BOK M40L 62:08 Clive Hallett BOK M40L 20 (136) 1:28 Clive Hallett BOK M40L 63:36 Clive Hallett BOK M40L Finish 1:22 Rhys Roberts NOC M20L 65:11 Clive Hallett BOK M40L 63:33 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 3
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (193) 1:32 Stuart Thomson FVO M18L 1:32 Stuart Thomson FVO M18L 2 (192) 2:22 Peter Hodkinson NOC M18L 3:57 Peter Hodkinson NOC M18L 3 (119) 2:22 Josh Beech EBOR M18L 6:25 Josh Beech EBOR M18L 4 (101) 6:20 Edward Louth WAOC M18L 13:20 Josh Beech EBOR M18L 5 (102) 1:41 Edward Louth WAOC M18L 15:05 Josh Beech EBOR M18L 6 (103) 1:48 Peter Hodkinson NOC M18L 17:02 Peter Hodkinson NOC M18L 7 (108) 1:48 Seline Stalder DEVON W21L 19:20 Peter Hodkinson NOC M18L 8 (105) 3:25 Seline Stalder DEVON W21L 23:02 Josh Beech EBOR M18L 9 (126) 0:50 James Taylor NOC M18L 23:57 Josh Beech EBOR M18L 10 (183) 3:28 Peter Hodkinson NOC M18L 27:49 Peter Hodkinson NOC M18L 11 (104) 4:17 Edward Louth WAOC M18L 32:39 Peter Hodkinson NOC M18L 13 (186) 2:43 James Taylor NOC M18L 35:37 Peter Hodkinson NOC M18L 14 (180) 3:43 Stuart Thomson FVO M18L 40:01 Peter Hodkinson NOC M18L 15 (115) 3:46 James Taylor NOC M18L 43:51 Peter Hodkinson NOC M18L 16 (116) 5:02 Matthew Halliday OD M18L 49:00 Peter Hodkinson NOC M18L 17 (134) 2:19 Peter Hodkinson NOC M18L 51:19 Peter Hodkinson NOC M18L 18 (170) 2:24 Josh Beech EBOR M18L 53:49 Peter Hodkinson NOC M18L 19 (117) 2:56 Seline Stalder DEVON W21L 57:48 Seline Stalder DEVON W21L Finish 0:46 Daniel Hartmann SHUOC M18L 58:52 Seline Stalder DEVON W21L 53:32 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 4
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (191) 2:41 Roger Thetford TVOC M45L 2:41 Roger Thetford TVOC M45L 2 (192) 1:27 Andrew Hyslop WAROC M45L 4:27 Paul Addison DVO M50L 3 (119) 2:20 Quentin Harding SROC M45L 6:57 Paul Addison DVO M50L 4 (101) 6:20 Roger Thetford TVOC M45L 13:27 Roger Thetford TVOC M45L 5 (102) 1:43 Quentin Harding SROC M45L 15:24 Quentin Harding SROC M45L 6 (103) 1:54 Colin Dickson BAOC M50L 17:24 Quentin Harding SROC M45L 7 (108) 1:47 Quentin Harding SROC M45L 19:11 Quentin Harding SROC M45L 8 (105) 3:16 Roger Thetford TVOC M45L 22:34 Roger Thetford TVOC M45L 9 (126) 0:53 Jonathan Lagoe LOC M50L 23:27 Roger Thetford TVOC M45L 10 (183) 3:27 Paul Addison DVO M50L 27:10 Roger Thetford TVOC M45L 11 (104) 4:17 Quentin Harding SROC M45L 31:35 Quentin Harding SROC M45L 13 (186) 2:37 Roger Thetford TVOC M45L 34:14 Roger Thetford TVOC M45L 14 (180) 3:48 Quentin Harding SROC M45L 38:03 Quentin Harding SROC M45L 15 (115) 3:47 Roger Thetford TVOC M45L 41:50 Roger Thetford TVOC M45L 16 (116) 4:47 Quentin Harding SROC M45L 46:47 Roger Thetford TVOC M45L 17 (134) 2:21 Quentin Harding SROC M45L 49:10 Roger Thetford TVOC M45L 18 (170) 2:17 Quentin Harding SROC M45L 51:30 Quentin Harding SROC M45L 19 (117) 2:51 Quentin Harding SROC M45L 54:21 Quentin Harding SROC M45L Finish 1:00 Colin Dickson BAOC M50L 55:25 Quentin Harding SROC M45L 53:33 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 5
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (191) 3:08 Bruce Bryant OD M40S 3:08 Bruce Bryant OD M40S 2 (192) 1:51 Steve Wilson CLYDE M40S 5:06 Steve Wilson CLYDE M40S 3 (181) 3:23 Steve Wilson CLYDE M40S 8:29 Steve Wilson CLYDE M40S 4 (120) 5:02 Mairead Rocke LEI W20L 13:46 Steve Wilson CLYDE M40S 5 (122) 1:52 Mairead Rocke LEI W20L 15:54 Steve Wilson CLYDE M40S 6 (124) 1:01 Tony Udris EBOR M35S 17:00 Steve Wilson CLYDE M40S 7 (184) 2:16 Lesley Ross OD W40L 20:07 Steve Wilson CLYDE M40S 8 (127) 3:27 Mairead Rocke LEI W20L 23:34 Mairead Rocke LEI W20L 9 (109) 2:02 Karen Parker MDOC W40L 27:08 Steve Wilson CLYDE M40S 10 (130) 2:56 Tony Udris EBOR M35S 30:15 Steve Wilson CLYDE M40S 11 (183) 1:08 Bruce Woodley AIRE M40S 31:28 Tony Udris EBOR M35S 12 (104) 5:30 Bruce Woodley AIRE M40S 37:30 Steve Wilson CLYDE M40S 13 (110) 17:22 Ruth Beresford MDOC W20L 92:59 Ruth Beresford MDOC W20L 14 (151) 6:51 Mairead Rocke LEI W20L 45:21 Steve Wilson CLYDE M40S 15 (177) 2:43 Lesley Ross OD W40L 48:12 Mairead Rocke LEI W20L 16 (179) 0:58 Lesley Ross OD W40L 49:15 Mairead Rocke LEI W20L 17 (117) 2:29 Mairead Rocke LEI W20L 51:44 Mairead Rocke LEI W20L Finish 1:04 Robert Farrington SHUOC M20S 52:55 Mairead Rocke LEI W20L 65:03 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 6
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (193) 1:29 Jonathan Crickmore SO M16A 1:29 Jonathan Crickmore SO M16A 2 (181) 4:39 Roger Bryant MDOC M16A 6:23 Roger Bryant MDOC M16A 3 (120) 3:55 Jonathan Crickmore SO M16A 11:04 Roger Bryant MDOC M16A 4 (122) 1:39 Timothy Martin SYO M16A 12:51 Roger Bryant MDOC M16A 5 (124) 0:51 Jonathan Crickmore SO M16A 13:53 Roger Bryant MDOC M16A 6 (184) 1:55 Jonathan Crickmore SO M16A 15:50 Roger Bryant MDOC M16A 7 (127) 3:06 Axel Blomquist BAOC M55L 19:33 Axel Blomquist BAOC M55L 8 (109) 1:36 Jonathan Cronk WAOC M16A 21:26 Axel Blomquist BAOC M55L 9 (130) 2:10 Jonathan Crickmore SO M16A 23:45 Jonathan Crickmore SO M16A 10 (183) 0:52 Jonathan Crickmore SO M16A 24:37 Jonathan Crickmore SO M16A 11 (104) 4:34 Duncan Birtwistle CLARO M16A 29:22 Jonathan Crickmore SO M16A 13 (151) 6:00 Roger Bryant MDOC M16A 35:41 Jonathan Crickmore SO M16A 14 (177) 2:19 Duncan Birtwistle CLARO M16A 38:10 Jonathan Crickmore SO M16A 15 (179) 0:47 Duncan Birtwistle CLARO M16A 38:59 Jonathan Crickmore SO M16A 16 (117) 2:22 Duncan Birtwistle CLARO M16A 41:29 Jonathan Crickmore SO M16A Finish 0:56 Michael Beasant DEE M16A 42:41 Jonathan Crickmore SO M16A 39:10 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 7
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (193) 1:47 Anwen Darlington ERYRI W18L 1:47 Anwen Darlington ERYRI W18L 2 (107) 5:02 Anwen Darlington ERYRI W18L 6:49 Anwen Darlington ERYRI W18L 3 (182) 5:12 Silvie Hojna NOC W21S 13:03 Anwen Darlington ERYRI W18L 4 (185) 1:37 Alice Leake EBOR W18L 15:01 Anwen Darlington ERYRI W18L 5 (105) 4:04 Alice Leake EBOR W18L 19:17 Alice Leake EBOR W18L 6 (126) 1:04 Rebecca Harding HH W18L 20:23 Alice Leake EBOR W18L 7 (106) 3:51 Anwen Darlington ERYRI W18L 24:39 Alice Leake EBOR W18L 8 (104) 4:37 Julia Blomquist BAOC W18L 29:29 Anwen Darlington ERYRI W18L 10 (173) 3:07 Alice Leake EBOR W18L 32:43 Anwen Darlington ERYRI W18L 11 (170) 3:24 Alice Leake EBOR W18L 36:21 Anwen Darlington ERYRI W18L 12 (136) 1:34 Jessica Halliday OD W21S 37:59 Alice Leake EBOR W18L Finish 1:27 Alice Leake EBOR W18L 39:26 Alice Leake EBOR W18L 36:46 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 8
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (114) 3:00 Kim Buxton DVO W45L 3:00 Kim Buxton DVO W45L 2 (107) 4:06 Mike Pedley EPOC M45S 7:33 Brian Morris WRE M65L 3 (182) 5:07 Mike Pedley EPOC M45S 13:02 Mike Pedley EPOC M45S 4 (185) 2:05 Jane Halliday OD W45L 15:43 Mike Pedley EPOC M45S 5 (105) 3:58 Mike Pedley EPOC M45S 19:41 Mike Pedley EPOC M45S 6 (126) 1:05 Jane Halliday OD W45L 20:56 Mike Pedley EPOC M45S 7 (106) 4:00 Malcolm Irvine DEE M50S 24:56 Mike Pedley EPOC M45S 8 (104) 4:35 Malcolm Irvine DEE M50S 29:40 Mike Pedley EPOC M45S 10 (173) 2:49 Mike Pedley EPOC M45S 32:29 Mike Pedley EPOC M45S 11 (170) 3:07 Malcolm Irvine DEE M50S 35:40 Mike Pedley EPOC M45S 12 (136) 1:26 Malcolm Irvine DEE M50S 37:06 Mike Pedley EPOC M45S Finish 1:38 Malcolm Irvine DEE M50S 38:50 Mike Pedley EPOC M45S 36:56 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 9
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (191) 4:33 Liz Phillips OD W40S 4:33 Liz Phillips OD W40S 2 (107) 5:31 Liz Phillips OD W40S 10:04 Liz Phillips OD W40S 3 (182) 7:15 Liz Phillips OD W40S 17:19 Liz Phillips OD W40S 4 (124) 2:06 Tracey Grant DVO W40S 19:31 Liz Phillips OD W40S 5 (185) 2:18 Julie Cleary LOK W40S 21:53 Liz Phillips OD W40S 6 (127) 6:05 Julie Cleary LOK W40S 28:20 Liz Phillips OD W40S 7 (106) 5:30 Zoe Gordon DVO W40S 33:56 Liz Phillips OD W40S 8 (104) 6:53 Julie Cleary LOK W40S 40:56 Liz Phillips OD W40S 10 (172) 2:24 Helen Parkinson NOC W40S 43:39 Liz Phillips OD W40S 11 (123) 3:58 Zoe Gordon DVO W40S 47:45 Liz Phillips OD W40S 12 (136) 1:53 Judith Hughes WCH W40S 50:02 Liz Phillips OD W40S Finish 2:12 Judith Hughes WCH W40S 52:31 Liz Phillips OD W40S 50:38 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 10
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (114) 3:03 Charlotte Watson WCOC W16A 3:03 Charlotte Watson WCOC W16A 2 (107) 4:17 Charlotte Watson WCOC W16A 7:20 Charlotte Watson WCOC W16A 3 (182) 5:13 Charlotte Watson WCOC W16A 12:33 Charlotte Watson WCOC W16A 4 (124) 1:22 Fiona Claxton NOC W16A 14:09 Charlotte Watson WCOC W16A 5 (185) 1:40 Katrin Harding SROC W16A 15:55 Charlotte Watson WCOC W16A 6 (127) 3:54 Fiona Claxton NOC W16A 19:58 Charlotte Watson WCOC W16A 7 (106) 3:51 Charlotte Watson WCOC W16A 23:49 Charlotte Watson WCOC W16A 8 (104) 4:14 Charlotte Watson WCOC W16A 28:03 Charlotte Watson WCOC W16A 10 (172) 1:42 Charlotte Watson WCOC W16A 29:45 Charlotte Watson WCOC W16A 11 (123) 2:42 Charlotte Watson WCOC W16A 32:27 Charlotte Watson WCOC W16A 12 (136) 1:49 Fiona Claxton NOC W16A 34:20 Charlotte Watson WCOC W16A Finish 1:33 Charlotte Watson WCOC W16A 35:53 Charlotte Watson WCOC W16A 35:20 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 11
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (167) 2:14 Alison Saunders HH W45S 2:14 Alison Saunders HH W45S 2 (188) 2:49 Janet Leake EBOR W45S 5:23 Alison Saunders HH W45S 3 (128) 1:12 Ro Cole DVO W45S 6:47 Ro Cole DVO W45S 4 (177) 5:02 Janet Leake EBOR W45S 11:52 Janet Leake EBOR W45S 5 (121) 4:24 Ian Wainwright SYO M65S 16:51 Janet Leake EBOR W45S 6 (189) 2:20 Ro Cole DVO W45S 19:14 Janet Leake EBOR W45S 7 (171) 1:12 Janet Leake EBOR W45S 20:26 Janet Leake EBOR W45S 8 (172) 1:42 Janet Leake EBOR W45S 22:08 Janet Leake EBOR W45S 9 (151) 6:52 Janet Leake EBOR W45S 29:00 Janet Leake EBOR W45S 10 (129) 2:13 Shirley Wood AIRE W45S 31:30 Janet Leake EBOR W45S 11 (117) 5:37 Shirley Wood AIRE W45S 37:44 Janet Leake EBOR W45S Finish 1:18 Ro Cole DVO W45S 39:11 Janet Leake EBOR W45S 36:55 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 12
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (167) 2:39 Judith Holt LEI W55S 2:39 Judith Holt LEI W55S 2 (188) 3:05 Fran Stone BARRO W55S 5:53 Fran Stone BARRO W55S 3 (128) 1:19 Judith Holt LEI W55S 7:19 Fran Stone BARRO W55S 4 (118) 2:05 Fran Stone BARRO W55S 9:24 Fran Stone BARRO W55S 5 (143) 3:01 Fran Stone BARRO W55S 12:25 Fran Stone BARRO W55S 6 (133) 3:35 Fran Stone BARRO W55S 16:00 Fran Stone BARRO W55S 7 (121) 4:43 Judith Holt LEI W55S 20:51 Fran Stone BARRO W55S 8 (123) 2:35 Fran Stone BARRO W55S 23:26 Fran Stone BARRO W55S 9 (136) 2:04 Fran Stone BARRO W55S 25:30 Fran Stone BARRO W55S 10 (117) 3:17 Fran Stone BARRO W55S 28:47 Fran Stone BARRO W55S Finish 1:28 Fran Stone BARRO W55S 30:15 Fran Stone BARRO W55S 29:51 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 13
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (135) 1:47 Dave Howsam IND Red 1:47 Dave Howsam IND Red 2 (140) 2:38 Dave Howsam IND Red 4:25 Dave Howsam IND Red 3 (162) 1:46 Paul Smith MDOC Red 6:19 Paul Smith MDOC Red 4 (165) 8:05 Paul Smith MDOC Red 14:24 Paul Smith MDOC Red 5 (174) 3:42 Ruth Akers Red 18:19 Paul Smith MDOC Red 6 (175) 3:57 Christopher Smith BAOC Red 22:23 Paul Smith MDOC Red 7 (176) 1:42 Nick Taylor Red 24:13 Paul Smith MDOC Red 8 (178) 3:43 Nick Taylor Red 28:26 Paul Smith MDOC Red 9 (145) 6:48 Ruth Akers Red 35:35 Paul Smith MDOC Red 10 (154) 4:18 Ruth Akers Red 40:16 Paul Smith MDOC Red 11 (166) 2:48 Paul Smith MDOC Red 43:04 Paul Smith MDOC Red 12 (155) 1:42 Paul Smith MDOC Red 44:46 Paul Smith MDOC Red 13 (170) 1:02 Nick Taylor Red 46:00 Paul Smith MDOC Red 14 (163) 2:02 Paul Smith MDOC Red 48:02 Paul Smith MDOC Red Finish 0:28 Ruth Akers Red 48:38 Paul Smith MDOC Red 46:28 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 15
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (167) 1:37 Thomas Louth WAOC M14A 1:37 Thomas Louth WAOC M14A 2 (118) 4:08 Jack Benham SARUM M14A 5:45 Thomas Louth WAOC M14A 3 (143) 1:50 Aidan Smith SYO M14A 7:37 Thomas Louth WAOC M14A 4 (145) 2:43 Aidan Smith SYO M14A 10:34 Thomas Louth WAOC M14A 5 (134) 2:01 Craig Thomson FVO M14A 12:36 Thomas Louth WAOC M14A 6 (165) 1:04 Jack Benham SARUM M14A 13:55 Thomas Louth WAOC M14A 7 (174) 2:48 Thomas Louth WAOC M14A 16:43 Thomas Louth WAOC M14A 8 (176) 3:19 Thomas Louth WAOC M14A 20:02 Thomas Louth WAOC M14A 9 (133) 7:00 Aidan Smith SYO M14A 27:09 Thomas Louth WAOC M14A 10 (123) 4:32 Jack Benham SARUM M14A 31:44 Thomas Louth WAOC M14A 11 (163) 2:24 Thomas Louth WAOC M14A 34:08 Thomas Louth WAOC M14A Finish 0:26 Chris Young HH M14A 34:38 Thomas Louth WAOC M14A 33:52 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 16
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (167) 1:20 Roger Hodgson LtGrn 1:20 Roger Hodgson LtGrn 2 (118) 4:29 Greg Rimmer DARK P LtGrn 6:52 Angela Hulley AIRE LtGrn 3 (143) 2:04 Lucy Butt SARUM W14A 9:21 Lucy Butt SARUM W14A 4 (133) 2:55 Cerys Jones AIRE W14A 13:15 Cerys Jones AIRE W14A 5 (171) 4:33 Zoe Harding SROC W14A 18:29 Cerys Jones AIRE W14A 6 (172) 1:10 Greg Rimmer DARK P LtGrn 19:58 Zoe Harding SROC W14A 7 (173) 1:14 Emma Martin SYO LtGrn 21:22 Zoe Harding SROC W14A 8 (136) 4:22 Zoe Harding SROC W14A 25:44 Zoe Harding SROC W14A 9 (117) 2:42 Zoe Harding SROC W14A 28:26 Zoe Harding SROC W14A Finish 1:11 Laura Jones BARRO W14A 29:48 Zoe Harding SROC W14A 26:00 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 17
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (135) 1:36 Matthew Elkington OD M12A 1:36 Matthew Elkington OD M12A 2 (140) 2:30 mike Vennard SSOC Ornge 4:10 Matthew Elkington OD M12A 3 (162) 1:49 Zachary Field EBOR M12A 6:03 Matthew Elkington OD M12A 4 (150) 3:00 Zachary Field EBOR M12A 9:07 Zachary Field EBOR M12A 5 (145) 1:35 Michael Hallett BOK M12A 11:03 Zachary Field EBOR M12A 6 (165) 3:15 Joe Woodley AIRE M12A 14:27 Zachary Field EBOR M12A 7 (154) 1:57 Zachary Field EBOR M12A 16:24 Zachary Field EBOR M12A 8 (166) 2:43 Joe Woodley AIRE M12A 19:08 Zachary Field EBOR M12A 9 (142) 2:03 Zachary Field EBOR M12A 21:11 Zachary Field EBOR M12A 10 (163) 1:55 Joe Woodley AIRE M12A 23:09 Zachary Field EBOR M12A Finish 0:27 Paul Burdekin PFO M12A 23:40 Zachary Field EBOR M12A 22:50 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 18
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (111) 0:44 Nathan Lawson DVO M10A 0:44 Nathan Lawson DVO M10A 2 (158) 1:46 Thomas Birkett SOS M10A 2:32 Nathan Lawson DVO M10A 3 (190) 1:34 Nathan Lawson DVO M10A 4:06 Nathan Lawson DVO M10A 4 (149) 1:19 Nathan Lawson DVO M10A 5:25 Nathan Lawson DVO M10A 5 (152) 0:52 Will Smith AIRE Yellw 6:37 Nathan Lawson DVO M10A 6 (156) 1:34 Thomas Birkett SOS M10A 8:13 Nathan Lawson DVO M10A 7 (154) 1:01 Thomas Birkett SOS M10A 9:20 Nathan Lawson DVO M10A 8 (148) 1:46 Thomas Birkett SOS M10A 11:31 Nathan Lawson DVO M10A 9 (159) 2:39 Thomas Birkett SOS M10A 14:10 Thomas Birkett SOS M10A 10 (155) 1:23 Milton Ashworth BRGS Yellw 15:55 Thomas Birkett SOS M10A 11 (142) 0:43 Nathan Lawson DVO M10A 16:43 Thomas Birkett SOS M10A 12 (157) 1:23 Thomas Birkett SOS M10A 18:06 Thomas Birkett SOS M10A Finish 0:44 Nathan Lawson DVO M10A 18:50 Thomas Birkett SOS M10A 17:28 represents ideal time
 Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
Course 19
Control Split Name Class Elapsed Name Class 1 (111) 1:03 Nicola Northcott DVO W10B 1:03 Nicola Northcott DVO W10B 2 (131) 1:24 Ella-Rose McCartney OD W10B 2:33 Ella-Rose McCartney OD W10B 3 (139) 1:36 Ella-Rose McCartney OD W10B 4:09 Ella-Rose McCartney OD W10B 4 (153) 1:14 Ella-Rose McCartney OD W10B 5:23 Ella-Rose McCartney OD W10B 5 (144) 1:16 Nicholas Gordon DVO M10B 6:39 Ella-Rose McCartney OD W10B 6 (187) 0:50 Ella-Rose McCartney OD W10B 7:29 Ella-Rose McCartney OD W10B 7 (169) 1:08 Nicholas Gordon DVO M10B 9:27 Ella-Rose McCartney OD W10B 8 (146) 0:51 Ella-Rose McCartney OD W10B 10:18 Ella-Rose McCartney OD W10B 9 (161) 1:21 Ella-Rose McCartney OD W10B 11:39 Ella-Rose McCartney OD W10B 10 (147) 0:57 Ella-Rose McCartney OD W10B 12:36 Ella-Rose McCartney OD W10B 11 (160) 0:48 Euan Tebbutt LEI M10B 13:41 Ella-Rose McCartney OD W10B 12 (141) 1:19 Euan Tebbutt LEI M10B 15:04 Ella-Rose McCartney OD W10B 13 (163) 1:16 Alex Hall SYO White 16:22 Ella-Rose McCartney OD W10B Finish 0:35 Alex Hall SYO White 16:58 Ella-Rose McCartney OD W10B 15:38 represents ideal time
Top, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19
MERCS (c) 2007 Michael Napier