Results for Regional event, Kedleston Hall, 26/09/2021
Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Short Green, Green, Blue, BrownWhite (length 1.8km, climb 30m, 9 controls)
1 Kiran Horn M10 18:15 2 Grace Robinsion NOC W8 20:37 3 Alice Powell DVO W8 23:26 4 Jay Horn IND M8 23:53 5 Theo Prowse IND M3 26:44 6 Ivy Farson IND W3 29:01 7 Amelia Gajewczyk 30:03 8 Hazel Farson 31:57 9 Aidan Chester LEI M10 32:33 10 Hugh Chester LEI M10 33:02 11 Ben Stephenson M40 35:12 12 Susan Reeves 35:19
Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Short Green, Green, Blue, Brown
Return to Top, index
Yellow (length 2.4km, climb 30m, 10 controls)
1 Alex Webb M9 30:01 2 Ewan Webb M7 30:08 3 Michael Webb M40 30:09 4 Lindsay Cooper W40 31:28 5 Sophie + Voilet Montgomery DVO 62:48 6 Sarah Hollingworth IND W12 76:22
Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Short Green, Green, Blue, Brown
Return to Top, index
Orange (length 3.5km, climb 50m, 10 controls)
1 Eden Pigott POTOC W12 27:58 2 Sophie Howsam SYO W10 36:31 3 Felix Jarvis LEI M12 39:12 4 Hamish Brook IND M12 40:36 5 Jessica Williams W12 56:28 6 Alice Woodward DVO W16 71:30
Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Short Green, Green, Blue, Brown
Return to Top, index
Light Green (length 4.0km, climb 70m, 11 controls)
1 Ian Jarvis LEI M55 31:21 2 Susan Grant LEI W50 49:05 3 Judith Wicks DVO W17 49:50 4 Abigail Howsam SYO W12 54:26 5 Olwyn Dawson IND W65 62:01 6 Simon Brickwood HOC M50 74:21
Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Short Green, Green, Blue, Brown
Return to Top, index
Short Green (length 3.8km, climb 80m, 12 controls)
1 Kevin Gallagher LEI M70 39:07 2 Doug Dickinson DVO M75 39:20 3 Paul Jackson EPOC M75 39:53 4 Zeph Grant LEI M50 40:36 5 Jillyan Dobby MDOC W70 41:44 6 Hilary Palmer NOC W70 44:27 7 Ann Harris SMOC W65 44:41 8 Dave Skidmore DVO M75 44:57 9 Jane Booker NOC W65 45:15 10 Margaret Willdig OD W65 45:32 11 John Pigott POTOC M75 46:40 12 John Palmer NOC M75 47:31 13 Rosie Shaw SMOC W70 47:45 14 Alan Mullock Deeside M75 48:28 15 Trevor Roberts MDOC M70 48:45 16 Trudy Crosby LOG W60 49:23 17 Ruth Ellis DVO W70 50:11 18 Marie Roberts MDOC W60 50:36 19 Barbara FARR POTOC W75 51:11 20= Peter Leake LEI M80 51:42 20= Viv Macdonald DVO W65 51:42 22 Jo McKendrick SYO W55 51:51 23 Diane Blount DVO W75 52:15 24 Peter Chick LEI M75 52:51 25 Judith Goodair W80 53:28 26 Alison Yeates WCH W50 53:42 27 Maureen Webb LEI W65 54:01 28 Sue Hallett OD W75 57:37 29 Jen Gale DVO W75 58:16 30 David Anderson LEI M80 58:21 31 david cooke NOC M70 60:26 32 Philip Thompson EPOC M85 62:00 33 Margaret Keeling DVO W70 62:20 34 Christine Middleton DVO W75 62:31 35 John Middler OD M65 63:53 36 john woodall NOC M80 66:36 37 Jane Stew OD W60 68:31 38 Rod Dawson IND M65 69:56 39 John Pickles NOC M70 71:45 40 Katherine Brook DVO W35 73:14 41 Thelma Spalton OD W70 73:58 42 Ray Stuart DVO M70 74:04 43 Tricia Neal NOC W75 87:09 44 Tony Berwick DVO M80 89:20 45 Philippa Abrehart W6 121:46 46 Josephine Abrehart W8 121:47 mp Mike Fairburn PFO M80 57:28 Missing no 7 mp Anne Kimberley DVO W60 57:34 Missing no 2 mp Roger Keeling DVO M75 71:30 Missing nos 3-4 mp Austin FARR POTOC M75 72:09 Missing no 8 mp Guy Goodair EPOC M85 79:31 Missing no 8 John Cooke DVO M75 rtd Missing nos 7-11
Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Short Green, Green, Blue, Brown
Return to Top, index
Green (length 5.2km, climb 100m, 12 controls)
1 Max Elliott M21 42:03 2 Amanda Roberts LOG W55 42:44 3 Roger Edwards LEI M70 43:38 4 John Hurley DVO M65 43:45 5 Keith Willdig OD M70 44:26 6 Malcolm Spencer DVO M65 44:36 7 Christine Elliott NOC W60 46:17 8 Andrew Middleton DVO M70 46:44 9 Gerry Riley POTOC M60 47:06 10 Amanda Price DVO W55 48:55 11 Mary Adams WCH W60 49:19 12 Jennamari Terava DVO W21 49:25 13 Emma Vincent DVO W21 51:05 14 Peter Ross MDOC M70 51:08 15 Norman Hall Deeside M70 51:21 16 Stuart Wicks DVO M55 51:33 17 Jane Dring-Morris LEI W50 51:35 18 Sue Russell DVO W55 51:56 19 Rex Bleakman DVO M75 52:44 20 Andrew Wallace NOC M60 53:02 21 Claudia Smith NOC W21 53:04 22 Mike Godfree DVO M70 53:44 23 Liz Godfree DVO W70 53:45 24 Amy Terava DVO W21 53:50 25 Anne Kayley-Burgess DVO W55 54:05 26 Derek Gale DVO M75 54:18 27 Roseanne Field HALO W55 54:22 28 Vic Knight NOC M60 54:37 29 Neil Adams WCH M60 55:15 30 Jane Kayley-Burgess DVO W60 56:24 31 Jeffrey Baker Log M70 56:46 32 Chris Kirkham MDOC M70 58:49 33 Elaine Smith NOC W65 60:37 34 Steve Woodward DVO M50 61:51 35 Chris Bosley LEI M70 62:13 36 Peter Dargue LEI M65 62:46 37 Ian Gilliver MDOC M70 70:02 38 Paul Hammond HOC M55 70:19 39 Oliver Hague WAOC M21 78:01 40 Wendy Foster NOC W55 78:27 41 Stephen Bennett DVO M65 81:59 mp Jack Slattery M21 42:44 Missing no 10 mp Jonathan Lee LEI M60 53:14 Missing no 11
Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Short Green, Green, Blue, Brown
Return to Top, index
Blue (length 7.7km, climb 120m, 19 controls)
1 Richard Parkin DVO M50 51:03 2 ZACHARY FIELD ShUOC M21 53:46 3 Dean Field HALO M55 55:45 4 Thomas Corden M50 58:41 5 Tanya Taylor Log W50 59:54 6 Graham Johnson DVO M65 60:54 7 Steve Dempsey SYO M55 61:58 8 Dave Chaffey DVO M55 62:12 9 Nadine Wright OD W21 63:10 10 Paul Norman SYO M55 63:17 11 Peter Gorvett SYO M70 65:48 12 David Vincent DVO M60 65:51 13 David Turner DVO M50 66:47 14 Sally Calland DVO W45 69:14 15 Andrew Yeates WCH M60 70:25 16 David Cladingboel LEI M55 71:01 17 Simon Brister DVO M70 71:52 18 Sally Gilliver MDOC W60 72:49 19 David Howsam SYO M40 74:35 20 Stephen Kimberley DVO M60 75:22 21 Andrew Ridgway NOC M55 76:00 22 David Sissons NOC M45 76:45 23 Gerald Spalton OD M75 77:13 24 Mike Gardner DVO M60 77:22 25 Richard Rogers WRE M55 78:03 26 John Hopper DVO M70 78:28 27 Ed Chester Lei M45 79:02 28 Sal Chaffey DVO W55 81:31 29 Ian Chafer HOC M55 82:24 30 Peter Cholerton NOC M65 83:48 31 Nicola Hart DVO W 89:41 32 Vanessa Howsam SYO W45 90:46 mp Richard Parkin M55 118:13 Missing nos 1,17
Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Short Green, Green, Blue, Brown
Return to Top, index
Brown (length 10.6km, climb 150m, 24 controls)
1 Chris Millard DVO M35 60:31 2 Martin Pigott POTOC M45 60:41 3 Andrew Powell DVO M35 66:01 4 Andrew Rowe POTOC M45 67:09 5 Darren Cook DVO M50 67:38 6 Paul Addison DVO M60 72:56 7 Jonathan Whilock POTOC M55 84:54 8 James Garnett SYO M50 90:32 9 Lynne Mabbitt W55 162:56
Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Short Green, Green, Blue, Brown
Return to Top, index
Results software provided by Michael Napier, e-mail mnapier @ cix.co.uk